مجارستان

جمهوری مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است. این کشور یکی از ۱۵ مقصد برتر گردشگری در جهان است.

مجارستان با کشورهای اتریش، اسلواکی، رومانی، صربستان، کرواسی و اسلوونی همسایه است.

پایه‌های کشور امروزی مجارستان را قوم مجار در اواخر قرن نهم میلادی بنا نهادند. البته پیش از آن هم در این سرزمین قوم‌های مختلفی اقامت کرده بودند.

این کشور در فاصله سال‌های ۱۹۴۷ تا ۱۹۸۹ تحت سلطه کمونیسم بود و یکی از کشورهای بلوک شرق. در سال ۱۹۸۹ مجارستان مرزهایش با اتریش را گشود و همین امر سبب شد سقوط بلوک شرق سرعت گیرد.

مجارستان عضو پیمان آتلانتیک شمالی، اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است.

نام‌ها: فرانس پوشکاش | ساندور کوچیس | فلوریان آلبرت | رابرت کاپا

مکان‌ها: مترو بوداپست

سیاست در مجارستان

در جمهوری مجارستان رئیس جمهور را مجلس براری دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌کند. با این حال رئیس جمهور بیشتر نقشی تشریفاتی داشته و وظیفه اصلیش تعیین تاریخ انتخابات مجلس است.

نخست وزیر را هم مجلس تعیین می‌کند. او مامور تشکیل کابینه است و تنها اوست که می‌تواند کابینه را منحل کند.

مجلس ملی مجارستان ۳۸۶ کرسی دارد که نمایندگان آن برای دوره‌های چهار ساله انتخاب می‌شوند. انتخابات بعدی مجلس در سال ۲۰۱۰ برگزار می‌شود.

اقتصاد در مجارستان

تولید ناخالص داخلی این کشور ۲/۱۹۴ میلیارد دلار است که چهار میلیون و ۱۹۰ هزار نیروی کار این کشور آن را تولید می‌کنند. نرخ بیکاری در این کشور ۱/۷درصد و نرخ تورم ۸/۷ درصد است. ۶/۸ درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

محصولات صادراتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات کارخانه‌ای، مواد غذایی، مواد اولیه، سوخت و الکتریسیته است که به کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، اتریش، رومانی و لهستان صادر می‌شود.

محصولات وارداتی آن شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، سوخت و الکتریسیته، مواد غذایی و مواد اولیه است که از کشورهای آلمان، روسیه، چین ، اتریش، فرانسه، ایتالیا، هلند  و لهستان وارد می‌شود.

مردم مجارستان

جمعیت این کشور ۹ میلیون و ۹۵۶ هزار و ۱۰۸ نفر است که میانگین سنی آنها ۳۸٫۹ سال است. رشد جمعیت در این کشور منفی است.

امید به زندگی در بدو تولد در این کشور برای زنان ۳۸/۷۷ سال و برای مردان ۷۳/۶۸سال است.

۹۲/۳ درصد از جمعیت آن از تبار مجار و ۹/۱ درصد کولی هستند. زبان رسمی این کشور مجاری است. ۴/۹۹ درصد از جمعیت بالای ۱۵ سال این کشور باسوادند.

ارتباطات در مجارستان

در مجارستان رقابت زیادی بین رادیو و تلویزیون دولتی و خصوصی وجود دارد. روزنامه‌های ملی و محلی در این کشور در دست بخش خصوصی است و برخی از آنها را گروه‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی اداره می‌کنند.

مجارستان در یک نگاه

مساحت ۹۳،۰۳۰ کیلومتر مربع
جمعیت ۹،۹۵۶،۱۰۸ نفر
پایتخت بوداپست
واحد پول فورینت
دامنه اینترنتی hu.
پیش‌شماره ۳۶+
مجارستان

مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان

مشاوره ثبت شرکت به صورت رایگان می باشد، در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در خصوص ثبت شرکت و مهاجرت شما می توانید به صورت حضوری و تلفنی با ما در تماس باشید. ۰۲۱۲۲۳۹۴۳۹۸