ثبت شرکت در نروژ

ثبت شرکت در نروژ : هنگامی که صحبت از کیفیت زندگی می شود کشور های اندکی می توانند هم سطح یا بهتر از نروژ باشند. نروژ با قرار گرفتن در مکان سومین صادر کننده بزرگ نفت جهان پس از عربستان و روسیه، کشوری ثروتمند، دارای حکومت دموکراسی باثبات با قابلیت حسادت انگیز تعادل در بازار آزاد، نظام سرمایه داری و رفاه اجتماعی است. جو کسب و کار در این کشور، به طور شگفت انگیزی بی خطر با نرخ ثابت مالیات شرکتی 28% می باشد. راه اندازی یک شرکت در نروژ، آسان است و برای شما تشریفات را فراهم می آورد.

Bahar Gate LTD می تواند این راه را به شما نشان دهد. سرویس ما برای ثبت شرکت را جهت جزئیات بررسی نمایید. لطفا برای جزئیات بیشتر، همین امروز با ما در تماس باشید.

انواع اصلی شرکت در نروژ چه هستند؟

سه شکل پرطرفدار برای ساختار شرکت در نروژ وجود دارد که عبارتند از:

 • شرکت محدود خصوصی (AS)
 • شرکت محدود عمومی (ASA)
 • دفتر شعبه یک شرکت خارجی

ویژگی های اصلی یک شرکت محدود خصوصی (AS) چیست؟

 • پرطرفدار ترین غالب برای کسب و کار های کوچک و متوسط
 • حداقل سرمایه مشارکتی 30000 کرون (حدودا معادل 4000 یورو) می باشد که باید به صورت کامل پرداخت شود
 • حداقل یک سهامدار و هیئت سرپرستان، مورد نیاز است
 • 50% اعضای هیئت باید مقیم نروژ باشند

ویژگی های اصلی یک شرکت محدود عمومی (ASA) چیست؟

 • غالب استاندارد برای شرکت های بزرگ
 • حداقل سرمایه مشارکتی 1 میلیون کرون (حدودا معادل 128360 یورو) می باشد که باید به صورت کامل پرداخت شود
 • حداقل یک سهامدار و هیئت سرپرستان، مورد نیاز است
 • 50% اعضای هیئت باید مقیم نروژ باشند

 

راه اندازی یک دفتر شعبه در نروژ، چقدر آسان است؟

یک شرکت خارجی ممکن است یک شعبه در نروژ ثبت نماید مشروط به این که آن شرکت خارجی در کشور خود، ثبت شده باشد. شرکت هایی که خارج از اتحادیه اروپا مستقر هستند باید مجوز را از وزارت صنعت دریافت نمایند. شعبه باید در اداره ثبت نهاد های کسب و کار، ثبت شود.

مالیات در نروژ تا چه اندازه بالا می باشد؟

نروژ، نرخ های بالایی از مالیات را برای اشخاص اعمال می نماید و نرخ مالیات بر درآمد شخصی، بیش از 53% می باشد. اما با شرکت ها با ملایمت بیشتری رفتار می شود. یک نرخ ثابت 28% بر تمام درآمد های سرمایه ای وجود دارد و علاوه بر این، نروژ، یک اعتبار کامل برای سود سهام فراهم می نماید. این یعنی نروژ دارای پایین ترین نرخ ترکیبی مالیات بر سود سهام در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی می باشد.

آیا محدودیتی برای سرمایه گذاری خارجی در نروژ وجود دارد؟

به طور کلی دولت نروژ، سرمایه گذاران خارجی را در یک وضع یکسان با سرمایه گذاران داخلی قرار می دهد اما استثناء هایی نیز وجود دارند جایی که مسئولین، احساس کنند منافع استراتژیک با خطر مواجه می شوند. برای مثال، خارجی ها ممکن است نتوانند مالک بیش از 40% ناوگان ماهیگیری نروژ باشند. مالکیت خارجی یک شرکت حمل و نقل هوایی، محدود به 30% می باشد اما بخش مهم نفتی، اکنون آزاد از محدودیت برای سرمایه گذاران خارجی است.

استخدام کارکنان در نروژ، چقدر آسان است؟

نروژ دارای نرخ پایین بیکاری (3.6% در سال 2010) و هزینه های بالای نیروی کار می باشد که ترکیبی است که فرآیند استخدام را دشوار تر از بسیاری از کشور های دیگر می نماید. کمبود کارگران در بخش های معینی همچون ساختمان سازی وجود دارد اما نمایندگی های استخدام، سرتاسر کشور وجود دارند و ما خشنود خواهیم شد که شما را به شبکه متخصصان استخدام محلی خود، ارجاع دهیم. شایان ذکر است که محدودیت هایی در آوردن کارکنان خارجی از خارج کشور وجود دارد. کسب مجوز کار، خصوصا برای کارگران نیمه ماهر می تواند مشکل ساز باشد لذا لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از کمک های ما با ما در تماس باشید.

محیط نظارتی چگونه است؟

نروژ در سال های اخیر، سیستم نظارتی خود را به طور قابل ملاحظه ای، تسهیل نموده است. کنترل های مبادلات خارجی در سال های نخست دهه 90 تا حد زیادی، منسوخ شدند و سود ها و سود سهام می توانند آزادانه و مشروط به ملزومات گزارشگری بانک مرکزی به کشور خود بازگردانده شوند. تمام شرکت ها باید حساب های خود را در ثبت کننده نهاد های کسب و کار، بایگانی نمایند و یک حسابرسی قانونی باید هر ساله انجام شود.

آیا مشوق های مالی وجود دارند؟

نروژ، مشوق های عمومی مالیاتی نه چندان چشمگیری را برای سرمایه گذاران داخلی یا خارجی ارائه می نماید اما استثناء هایی برای مناطق و بخش های صنعتی خاص وجود دارند که عبارتند از:

 • شرکت های سرمایه گذار در بخش شمالی نروژ، مالیات های پایین تری را برای کارکنان می پردازند
 • نرخ های مالیات در جزیره اسپیتسبرگن، حداقل می باشد
 • یک صندوق دولتی، کمک های مالی را برای سرمایه گذاری در نواحی دارای استخدام پایین، فراهم می نماید
 • کسورات مالیاتی برای هزینه های تحقیقاتی در بخش های مهم نظیر نفت، مجاز است
در مورد تسهیلات بانکداری چطور؟

بخش مالی نروژ، بسیار پیشرفته و هماهنگ با نیاز های سرمایه گذاران است اما افتتاح یک حساب بانکی می تواند یک چالش بوروکراتیک باشد. لطفا با ما در تماس باشید تا مشاهده نمایید که ما چگونه این کار را برای شما انجام می دهیم.

درخواست مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر برای ما از طریق لینک روبرو اطلاعات تماسی خود را ارسال نمایید.

ثبت شرکت در نروژ

ثبت شرکت در نروژ

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2 یکی از آسان ترین و ارزان ترین راه های مهاجرت به آمریکا میباشد. در کمترین زمان ممکن وارد آمریکا شوید و شرکت خود را مدیریت کنید. در صورتی که مایل به خرید شرکت آماده باشید شرکت ما شما را در این راه همایت میکند. از جمله مزایای ویزای E2 ورود همزمان خانواده محترم شما میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت اصلی ما از طریق لینک زیر وارد شوید.