ثبت شرکت در رومانی

ثبت شرکت در رومانی : در رومانی، رویداد اقتصادی شگفت انگیزی در سال های اخیر، رخ داده است و آن برنامه ریزی برای از بین بردن بقایای سوسیالیستی و تبدیل خود به یک الگوی اصلاحات بازار آزاد می باشد. رومانی اکنون به عنوان یک عضو کامل اتحادیه اروپا و با تولید ناخالص داخلی به سرعت پیش رونده با نرخ افزایش سالیانه 5% ، یکی از خوش آتیه ترین کشور ها برای سرمایه گذارانی است که می خواهند یک شرکت جدید را راه اندازی نمایند اما برای بسیاری از سرمایه گذاران، رومانی قلمرویی ناشناخته می باشد و این دلیلی است که باید در ابتدا با ما تماس بگیرید. کارشناسان متخصص ما، شما را بدون خطر به سمت موفقیت، هدایت خواهند نمود. لطفا برای جزئیات بیشتر راجع به ثبت یک شرکت در رومانی، همین امروز با ما در تماس باشید.

عضویت در اتحادیه اروپا، محیط کسب و کار در رومانی را چگونه تغییر داده است؟

رومانی به منظور کسب شرایط لازم برای ورود به اتحادیه اروپا، مجبور بوده است که فرایند اصلاحات اقتصادی خود را به وسیله موارد زیر سرعت بیشتری ببخشد:

 • آزادی تجارت خارجی
 • توسعه بخش خصوصی
 • خصوصی سازی شرکت های دولتی
 • مدرن سازی نظام بانکداری و مالیات

سرمایه گذاران بین المللی چطور به این تغییرات، واکنش نشان داده اند؟

سرمایه گذاری خارجی در این کشور در چند سال اخیر، به شدت افزایش یافته است. در سال 2005 جریان خالص سرمایه گذاری مستقیم خارجی به داخل این کشور 5.5 بیلیون یورو بوده است که 27% نسبت به سال قبل، بیشتر می باشد. شرکت های جدید در رومانی به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته اند. تمایل به ثبت شرکت در رومانی، با ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور، عضویت در اتحادیه اروپا و تغییرات در نظام مالیاتی، تحریک می شود.

نرخ مالیات شرکتی در رومانی چقدر است؟

نرخ استاندارد مالیات شرکتی به 16% کاهش یافته است. البته یک استثناء مالیاتی برای کاباره ها و قمارخانه ها وجود دارد که حداقل 5% درآمد ناخالص آن ها می باشد. اما مالیات شرکتی برای شرکت های کوچکی که به عنوان کسب و کار هایی با گردش مالی سالیانه کمتر از 100000 یورو و با تعداد کارکنان کمتر از 10 نفر وجود دارند، بسیار کمتر است. برای چنین شرکت هایی، در حال حاضر نرخ مالیات فقط 2% می باشد که تا سال 2009 به 3% افزایش می یابد.

رایج ترین انواع شرکت در رومانی چیست؟

پرطرفدارترین شکل های نهاد کسب و کار در رومانی عبارت اند از:

 • شرکت دارای تعهدات محدود (SRL)
 • شرکت سهامی (SA)

برای تاسیس یک شرکت دارای تعهدات محدود (SRL) چه میزان سرمایه، مورد نیاز است؟

حداقل سرمایه مشارکتی برای یک شرکت دارای تعهدات محدود (SRL) فقط 60 یورو می باشد مشروط بر این که کسب و کار بیش از 50 سهامدار نداشته باشد.

سایر ویژگی های مهم یک شرکت دارای تعهدات محدود (SRL) چیست؟

 • تعداد سهامداران باید بین 1 تا 50 نفر باشد
 • سهامداران ممکن است رومانیایی یا دارای ملیت خارجی باشند
 • ملزومات کم مدیریتی و گزارشگری

برای تاسیس یک شرکت سهامی (SA) چه میزان سرمایه، مورد نیاز است؟

حداقل سرمایه مشارکتی برای یک شرکت سهامی (SA) 25000 یورو می باشد که حداقل 30% از آن باید پرداخت شود.

سایر ویژگی های مهم یک شرکت سهامی (SA) چیست؟

 • قالب شرکتی AD در صورتی که شرکت، در حوضه بانکداری یا بیمه فعالیت می نماید، الزامی است
 • حداقل 5 سهامدار و یک سرپرست، مورد نیاز می باشند
 • 3 بازرس مطبوعات برای نظارت بر گزارشگری مالی، مورد نیاز می باشد

سایر انواع شرکت در رومانی چیست؟

سایر شکل های اصلی برای نهاد کسب وکار، عبارت اند از:

 • مشارکت
 • شعبه
 • دفتر نمایندگی

محیط نظارتی چگونه است؟

رومانی دارای رتبه اول اروپای شرقی و رتبه دوم جهانی برای محیط نظارتی طبق گزارش بانک جهانی می باشد. این گزارش که در رابطه با انجام کسب و کار در سال 2007 می باشد، رومانی را برای آسان تر، سریع تر و کم هزینه تر نمودن فرایند راه اندازی یک کسب و کار و شروع یک تجارت، تحسین نموده است. علاوه بر کاهش مالیات شرکتی به نرخ ثابت 16% ، دولت ملزومات نظارتی را نیز در تمام بخش ها، در گستره مجوز دادن به رویه های گمرکی و قوانین نیروی کار، تسهیل بخشیده است.

استخدام کارکنان در رومانی چقدر آسان است؟

رومانی به موجب قدرت مداوم اقتصادی، قادر بوده است که نرخ بیکاری را زیر 6% نگه دارد. اما با یک نیروی کار بزرگ و تحصیل کرده و همچنین میانگین پایین حقوق و دستمزد، برای شرکت های خارجی، استخدام فرایندی دشوار خواهد بود. این چالش، مثل همیشه اطمینان می دهد که متقاضیان مشاغل، واجد شرایط می باشند و همچنین این که فرایند استخدام، کارآمد است. برای مشاوره در این امر و قوانین نیروی کار رومانی، با تیم استخدام ما در تماس باشید.

آیا مشوق های مالی وجود دارند؟

رومانی یک گستره وسیع از مشوق های مالی را برای سرمایه گذاران خارجی، ارائه می نماید. این مشوق ها شامل فرصت های مالیاتی، وام های کم بهره و دسترسی آزاد به خدمات عمومی شهری می باشد که دارای مزایای خاصی برای سرمایه گذارانی است که به دنبال کارآفرینی در نواحی محروم هستند.

در مورد تسهیلات بانکداری چطور؟

تقریبا تمام بانک های تجاری رومانی، خصوصی سازی شده اند و بانک های خارجی در حال حاضر، یک نقش عمده را در بخش مالی این کشور، به عهده دارند. این ویژگی به بهبود وسعت کیفیت و بازدهی خدمات مالی قابل دسترسی برای جامعه کسب و کار بین المللی و سرمایه گذارانی که می خواهند یک کسب وکار را در رومانی راه اندازی نمایند، کمک نموده است و برای این سرمایه گذاران، یک دسته از خدمات جامع قابل دسترسی می باشد. ما می توانیم شما را در فرایند افتتاح یک حساب بانکی در رومانی راهنمایی نماییم، لذا با ما در تماس باشید تا آن را برای شما ساماندهی نماییم.

درخواست مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر برای ما از طریق لینک روبرو اطلاعات تماسی خود را ارسال نمایید.

ثبت شرکت در رومانی

ثبت شرکت در رومانی

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2 یکی از آسان ترین و ارزان ترین راه های مهاجرت به آمریکا میباشد. در کمترین زمان ممکن وارد آمریکا شوید و شرکت خود را مدیریت کنید. در صورتی که مایل به خرید شرکت آماده باشید شرکت ما شما را در این راه همایت میکند. از جمله مزایای ویزای E2 ورود همزمان خانواده محترم شما میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت اصلی ما از طریق لینک زیر وارد شوید.