ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه : ترکیه، یک دروازه طبیعی به 3 مورد از بزرگ ترین و پویا ترین بازار های دنیا را فراهم می نماید که عبارت اند از: اروپا، آسیا و خاور میانه. تعجبی نیست که اقتصاد ترکیه با رشد بیش از 4% در سال 2008، در حال توسعه است. علاوه بر این، با وجود یک بازار داخلی عظیم، یک نیروی کار بلند همت و هزینه های پایین دستمزد می توانید متوجه شوید که چرا ترکیه به عنوان یک گزینه پرطرفدار برای سرمایه گذاران خارجی، در حال ظهور است.

آیا ترکیه زیربنایی امن برای سرمایه گذاری خارجی می باشد؟

کاملا. ترکیه در حال حاضر، در میان تولید کنندگان برتر محصولات کشاورزی، منسوجات، وسایل نقلیه موتوری، کشتی ها و سایر تجهیزات حمل و نقل، مصالح ساختمانی، لوازم مصرفی الکترونیکی و دستگاه های خانگی در جهان می باشد. در حالی که اقتصاد ترکیه از مشکلات جدی در طول دهه 1990 رنج می برد، محیط کسب و کار در سال 2001 زمانی که اصلاحات اقتصادی گسترده معرفی شدند، تغییر شکل یافت. سپس قانون سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2003 را تصویب نمود. از سال 2003 تعداد شرکت های خارجی در ترکیه، بیش از دوبرابر شده است. با شرایط قابل مذاکره در حال حاضر در ترکیه برای ورود به اتحادیه اروپا، آینده این کشور، خوب به نظر می رسد.

ثبت شرکت در ترکیه چقدر آسان است؟

کشور های اندکی، این فرایند را سریع تر انجام می دهند. شما می توانید یک شرکت را در ترکیه، ظرف یک روز راه اندازی نمایید مشروط به این که مستندات درست را در اختیار داشته باشید. متخصصان ما، آماده اند تا شما را در این فرایند راهنمایی کنند. تمام آنچه که باید انجام دهید این است که با ما تماس بگیرید. ما می توانیم شرکت شما را ظرف چند ساعت، راه اندازی نماییم.

انواع اصلی ثبت شرکت در ترکیه چه هستند؟

دو مورد از پرطرفدارترین شکل های نهاد کسب و کار در ترکیه عبارت اند از:

  • شرکت دارای تعهدات محدود (LS)
  • شرکت سهامی (AS)

برای ثبت شرکت در ترکیه دارای تعهدات محدود (LS)، چقدر سرمایه مشارکتی، مورد نیاز است؟

حداقل سرمایه مشارکتی برای شرکت دارای تعهدات محدود 5000 لیره (2700 یورو) که 25% از آن باید پرداخت شود.

 

سایر ملزومات برای ثبت شرکت در ترکیه دارای تعهدات محدود (LS) چیست؟

  • حداقل 2 سهامدار
  • سهامداران ممکن است ترکیه ای باشند یا ملیت خارجی داشته باشند
  • عدم نیاز به حساب های حسابرسی شده در صورتی که تعداد سهامداران، کمتر از 50 نفر باشد

برای ثبت شرکت در ترکیه سهامی (AS)، چقدر سرمایه مشارکتی، مورد نیاز است؟

حداقل سرمایه مشارکتی برای شرکت سهامی 50000 لیره (27000 یورو) که 25% از آن باید پرداخت شود.

سایر ملزومات برای ثبت شرکت در ترکیه سهامی (AS) چیست؟

  • حداقل 5 سهامدار (عدم وجود الزام برای ملیت)
  • هیئت سرپرستان (حداقل 3 سرپرست)
  • تمام شرکت های سهامی، نیازمند داشتن حساب های حسابرسی شده می باشند

سایر ثبت شرکت در ترکیه چه هستند؟

دو شکل اصلی دیگر از ثبت شرکت در ترکیه عبارت اند از:

  • شرکت انحصاری (همه سهامداران تعهدات محدود ندارند)
  • شرکت جمعی (تعهدات محدود، فقط برای اشخاص حقیقی باز است)

استخدام کارکنان، چقدر آسان است؟

73 میلیون نفر در ترکیه زندگی می کنند و بیشتر جمعیت کاری این کشور، نیمه ماهر است. بیکاری در حدود میانگین اروپایی 7.9% در سال 2008 می باشد. اما رنسانس اقتصادی کشور، یک طبقه حرفه ای، بلند همت و تحصیل کرده شهری را ایجاد نموده است و این بخشی است که شرکت های خارجی تمایل دارند که از آن، کارکنان را استخدام نمایند. متخصصان استخدام ما آماده هستند تا به تمام سوالات شما در زمینه استخدام و قوانین کاری و همچنین ثبت شرکت در ترکیه، پاسخ دهند.

محیط نظارتی چگونه است؟

ترکیه خود را به محیط آزاد کسب و کار، متعهد نموده است که این ویژگی را در معرفی قانون سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2003 انعکاس دهد. مالیات شرکتی در حال حاضر 20% می باشد و حمایت از سرمایه گذار با استاندارد های بین المللی، مطابقت می نماید. قانون 2003، بسیاری از مقرراتی را که مانع سرمایه گذاری خارجی در گذشته بوده است نظیر استخدام شرکت های خارجی که به دنبال تایید اداری قبل از ثبت بودند، از میان برداشت.

آیا مشوق های مالی وجود دارند؟

ترکیه دارای گستره وسیعی از مشوق های مالی برای سرمایه گذاران خارجی است. سرمایه گذاران بزرگ، معاف از عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده برای دستگاه ها و تجهیزات می باشند در حالی که مشوق های اضافی قابل توجهی برای شرکت هایی که در استان های کمتر توسعه یافته، مناطق آزاد تجاری و پارک های تکنولوژی بالا سرمایه گذاری می کنند، وجود دارد.

در مورد تسهیلات بانکداری چطور؟

صنعت بانکداری ترکیه به شدت از زمان سقوط ارز و بحران اقتصادی در سال 2001 بهبود یافته است. امروزه، بخش بانکداری به نحوی کوچک تر اما قوی تر می باشد و سرمایه گذاران خارجی می توانند از میان بانک های محلی قدیمی یا موسسات بین المللی نظیر خدمات مالی و بانکداری چند ملیتی بریتانیایی یا سیتی بانک انتخاب نمایند. برای دریافت کمک در افتتاح یک حساب بانکی در ترکیه، لطفا با ما در تماس باشید. ما به شما چیزی را که باید بدانید، به شما خواهیم گفت.

درخواست مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات بیشتر برای ما از طریق لینک روبرو اطلاعات تماسی خود را ارسال نمایید.

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2 یکی از آسان ترین و ارزان ترین راه های مهاجرت به آمریکا میباشد. در کمترین زمان ممکن وارد آمریکا شوید و شرکت خود را مدیریت کنید. در صورتی که مایل به خرید شرکت آماده باشید شرکت ما شما را در این راه همایت میکند. از جمله مزایای ویزای E2 ورود همزمان خانواده محترم شما میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت اصلی ما از طریق لینک زیر وارد شوید.